Atliktų tyrimų duomenys rodo, kad mėsinių karvių bandose maždaug 1 iš 200 apsiveršiavimų – atvedami dvyniai. Simentalai ir šarolė labiausia linkę atsivesti didesnį dvynių skaičių, palyginus su kitomis mėsinių galvijų veislėmis. Kiekvieno gyvūno individualumas taip pat turi įtakos dvynių atsivedimo tikimybei. Tyrimai rodo, jog maždaug pusę atvestų dvynukų porų sudaro buliuko ir telyčaitės pora. Oklahomos valstijos mokslininkai teigia, jog telyčios, gimusios dvynukų poroje kartu su buliuku, nederėtų palikti veislininkystės tikslais. Vyriškos lyties dvynio vaisingumas retai būna sumažėjęs, tuo tarpu moteriškos lyties – 90 proc. atvejų patelė būna visiškai nevaisinga.

Frimartizmas „angl. freemartin“ paveldima galvijų liga, kuomet patelė yra nevaisinga, pasižymi vyriškos lyties elgesiu bei turi netinkamai išsivysčiusias, nefunkcionalias kiaušides. Frimartizmas yra gana įprastas mišrių lyčių dvynių porose, taip pat kartais pasitaikantis ir tarp kitų žinduolių, įskaitant avis, ožkas ir kiaules. Ūkininkai turėtų žinoti, jog frimartizmas gali likti nepastebėtas, jei ankstyvoje veršingumo stadijoje vyriškos lyties palikuonis abortavosi. Šį „paslėptą“ frimartizmą sunku atpažinti, ypač perkant telyčias.

Derėtų paminėti, jog karvėms, maitinančioms dvynius veršelius, normaliam kūno būklės atsistatymui reikalinga apie 13 proc. daugiau energijos, mažiau pieningų karvių palikuonių priesvoriai galimai bus mažesni, taip pat dėl žindymo intensyvumo pailgėja intervalas tarp atsivedimų. Supratimas apie šio reiškinio priežastis ir pasekmes gali padėti ūkininkams priimti sprendimus, turinčius įtakos ilgalaikės bandos reprodukcijos sėkmei.

Primename, jog kilmės pažymėjimus reikia įsigyti prieš perrašant galvijus naujam laikytojui. Kilmės pažymėjimo priede yra nurodytas vadoje gimusių galvijų skaičius. Šis skaičius parodo ar Jūsų perkamas galvijas yra iš dvynių.

Pridedame nuorodas:

https://www.beefmagazine.com/genetics/got-twin-calves-make-sure-you-write-it-down

https://www.progressivecattle.com/topics/herd-health/understanding-the-cause-and-impact-of-twins

 

Pasidalinkite soc. tinkluose